To nejlepší z mého watchlistu

23. srpna 2015 v 8:53 | Slečna S.
Vítejte u mého dalšího článku, tentokrát zaměřeného na mé momentálně asi nejoblíbenější seriály, které jsou jen zlomkem toho, co doopravdy sleduji. Vybírala jsem opravdu to pomyslné "the best of", přestože stejně jako spousta dalších lidí si občas pustím naprosto béčkový příběh a ještě jsem schopná se nad ním rozplývat, protože moje romantická část dušičky plesá. Takové klišé. :D

A pro všechny seriáloholiky, kteří ty stránky ještě neznají, doporučuji http://www.serialzone.cz/. Jsou neskutečným pomocníkem v pamatování si, kde jste u čeho skončili.

You're the Worst


Popravdě už je to nějaký ten pátek, kdy jsem viděla poslední díl, takže budu muset zapátrat v paměti. Nicméně si dost živě pamatuji, jak mě zaujal lehce peprný humor okořeněný anglickým přízvukem hlavního hrdiny.

Seriál je sice z USA, ale nečekejte žádnou variaci na americký sen. Hlavní hrdinové a vlastně ani jejich kamarádi nejsou typicky ukazovaným obrazem americké společnosti zbohatlických a krásných dětiček. Jsou to úplně obyčejní (možná svou povahou až neobyčejní) lidé s problémami, úchylkami a špatnými vlastnostmi. Ode mě palec nahoru. Už se moc těším na další sérii, kterou bude stanice FXX vysílat od letošního září.

Misfits


Jde o seriál dávno ukončený, tuším, že i odvysílaný v České republice. Respektive jsem si vědoma toho, že vysílací práva vlastnila Prima (COOL), ale nevím, jestli stanice zvládla všechny díly. Já sama se však seriálem teprve pomalu prokousávám a z časových důvodů to nejde tak rychle, jak bych si přála (ano, výmluvy! :D).

Zamilovala jsem se do něj už kdysi dávno a možná částečně i z toho důvodu, že mým uším libozvučí britská angličtina, přestože v tomto případě lehce vulgární. Žádnou přeslazenou nadpřirozenou telenovelu tak nečekejte. Možná právě to se mi na tom líbí nejvíce. Seriál si na nic nehraje a jeho hrdinové mají do dokonalosti daleko, a když k tomu přidáte pověstný anglický humor, nadpřirozenou linku a pěkně vykreslené charaktery postav, tak je uvařeno přesně pro mě. Zatím však dávám seriálu otazníky a to z toho důvodu, že jsem se nikdy (myšleno ani tehdy a ani teď při re-watchingu) nedostala za původní obsazení a nevím, jak na tom bude později.

Game of Thrones


Ano, ano ani mě neminula tato klasika a není jediná. Přesto v tomto watchlistu jí jako jediné náleží to čestné místo. Tolikrát omýlaná a vychvalovaná. Další neslazený vůbec ne čajíček. Pro mě zatím ve velkém nadšení počátečního sledování, které jsem měla i u The Walking Dead, a které s přibývajícími sériemi dost opadlo. K dalším zprofanovaným seriálům se snad nechci ani přiznávat. GoT sem každopádně přidávám pro jejich drsnou náturu a originální podání příběhu, přestože jsem naprosto ostudně oproti ostatním sledovatelům pozadu. Víc se k tomu asi vyjadřovat nemusím, stejně ji všichni znáte a možná ani nevíte jak moc.

Penny Dreadful


Další trošku z drsnějších snímků, tentokrát z hororového prostředí viktoriánské Anglie, kde si milovníci britské angličtiny přijdou na své. V příběhu se setkává řada děsivých postav jako žena posedlá ďáblem, upíři, Dorian Gray a mnoho dalších. Ti všichni tvoří ucelený a vůbec ne přeslazený příběh, přesto se musím přiznat, že jsem se ani jednou nelekla a nebála, takže takový ten klasický horor v pravém slova smyslu v tom nehledejte, ale možná jsem prostě jen náročný hororový divák... nebo blázen.

Sense8


Můj nejnovější úlovek ve watchlistu, na němž se mi líbí celý ten námět osmi propojených lidí, jejichž jména mi teda dala pěkně zabrat (ano, jsem jeden z těch "šťastlivců", co pravděpodobně zapomene, jak se jmenujete hned po představení).
Hlavní hrdinové jsou toxic, česky chcete-li toxičtí (hrozně se mi líbí tento výraz, v angličtině hojně používaný a přesně vystihující situaci, v češtině nikoliv). Mají každý svůj vlastní mnohdy až za vlasy přitažený příběh, ale stejně je pro jejich roztříštěnost a ne vždy jen dobré úmysly musíte milovat. Společně tvoří skvělou dějovou linii, kterou bylo určitě velmi náročné natočit.

Baby Daddy


Ano, zní to dost čajíčkovsky, oproti ostatním zmíněným seriálům přímo obludně, a ono to tak taky je. Není to nijak drsné, tedy když si odmyslím přístup Bonnie k vlastním synům a zamotaný milostný trojúhelník, ale já to mám ráda. Mám ráda ten jednoduchý prvoplánový humor, jemuž rozumím i bez českých titulků. Líbí se mi jednoduchá dějová linka, při které byste možná nemuseli vidět ani předchozí díly. Je to bez diskuzí perfektní volba na odreágování, hlavně pro někoho, kdo nehledá nijak extra inteligentní humor a chce se prostě od srdce zasmát.

Orange Is the New Black


Nejsem s ním moc daleko (opět!) a strašně mě to mrzí, protože se mi líbí celý ten koncept s rádoby perfektní ženou, která skončí ve vězení. Je to úsměvné. To co ty ženy řeší mi připadá tak strašně přitažené za vlasy, že skoro nemůžu uvěřit, že se celý ten příběh zakládá na skutečnosti. Když si srovnáte OITNB a Holky pod zámkem (český pořad/dokument z věznice ve Světlé nad Sázavou) je to diametrálně odlišné.
A proč jsem teda vlastně zvolila tento seriál? Protože mi připadá milý a vtipný, a protože něco na tom mě nutí sledovat dál.

The Royals


Další trošku drsnější ze seriálů, alespoň se tak na začátku zdá. Jde o zkaženou královskou rodinu, z níž snad každý člen má svou temnou stránku. Příběh je plný intrik a nenávisti mezi rodinnými příslušníky, ale také lásky, při které se ta neironická část mého já rozplývá. V podstatě ale zatím nemám víc, co říct, protože seriál dosud odvysílal pouze první sérii a já mám tendence zapomínat (a rozumějte tři měsíce jsou pro mě dlouhá doba, zvlášť při množství sledovaných a ne tolik sledovaných seriálů prostě dlouho). Ale bavilo mě to, tak třeba to bude bavit i vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama