Prosím o déšť!

8. srpna 2015 v 17:16 | Slečna S. |  Ze života hmyzu
(Názorná ukázka toho, jak momentálně trávím většinu času. V pozadí můžete zahlédnout ručník, ale i přes něj mi sem praží, čehož jste si asi všimli - přepaly jsou svině, ale stále se se svou novou hračkou učím.)

Už jsem vám řekla, jak já, letní dítě, nesnáším tato vedra? Všichni kolem mě od podzimu do jara nadšeně opěvují toto roční období, zatímco já si v duchu ťukám na čelo. To mé ideální je od patnácti do pětadvaceti stupňů a slunečno. Prostě žádné extrémy, tedy spíše květnové až červnové počasí.

K tomu, proč nemít ve velké oblibě právě léto mám totiž hned několik důvodů - nebaví mě se opalovat, vážně. Nevím, kolik nás ženského pohlaví je, ale ráda budu tou bílou vránou, která ještě letos záměrně nevytasila své kypré tvary vstříc slunečním paprskům. Ona to taky není úplná sranda pro někoho, kdo má od přírody poměrně světlé vlasy i pokožku, zelené oči a pihy (mimochodem ty potvory taky vylézají na sluníčku). Na obranu mého fototypu jsem však nikdy neměla od spálenin puchýře, takže to asi nebude taková příšernost. A když se zadaří (čti po několikanásobném spálení), mohu mít i ucházející hnědou barvu.

Dalším důvodem je bezesporu moje nevelké nadšení z koupání. Popravdě mi ani tak nevadí vlézt do plavek, ač moje postava není dokonalá, a to i přestože jsem dnes k mé velké radosti zpozorovala naprosto bez snahy váhový úbytek dvou kil, takže už mé BMI nekolísá na hranici s nadváhou, nýbrž mě nijak neuchvacuje samotná představa toho, být naložená ve vodě. Neříkám, že nikdy nejsem, ale do kachny mám opravdu daleko.

Vedro mi prostě na náladě nepřidá, zvlášť když jsem úplně psychicky vyflusnutá ze své dvoudenní brigády, přičemž mám za sebou teprve první den! Trpím spánkovým deficitem. Bolí mě hlava. Věčně se mi zatmívá před očima. Letos však držím a ještě jsem ani neomdlela (mívám nízký tlak)! Nechci vlastně už nic jiného než déšť!

Za jedinou pozitivní věc těchto dní považuji větrák a rozprašovač.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 8. srpna 2015 v 17:26 | Reagovat

Jsem stejný typ, světlé vlasy a bledá kůže. Takže spíše zrudnu, sem tam se i opálím, ale pořád to není ono. Taky nejsem do koupání nijak hrr, raději si zalezu pod větrák. Snad ty horka brzo opadnou (bohužel to tak nevypadá)

2 Slečna S. Slečna S. | Web | 8. srpna 2015 v 17:34 | Reagovat

[1]: Díky, sestro. Je fajn mít někoho v klubu bledulí. Já i teď v létě používám korektor a pudr jedničku (make-up zásadně nepoužívám). ;)
Jinak zrovna jsem četla varování meteorologů na novinkách a taky tomu začínám věřit čím dál tím míň. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama