Můj vztah ke kosmetice

20. srpna 2015 v 22:31 | Slečna S. |  Džungle rtěnek
Asi vás nijak extra nepřekvapí, že jako velká většina žen a dívek mám i já ráda kosmetiku. Kdybych si musela vybrat, jestli strávit celý den v beauty či fashion obchodě, vyberu si určitě tu voňavější z možností. Při vybírání oblečení si totiž připadám jako malá ryba ve velkém moři - trochu ztracená a bezradná, kdežto všechny ty lahvičky, flakónky a tubičky... to je moje.

Nenechte se ale zmást. Nejsem z těch, co jsou posedlé dokonalým vzhledem, a když na to přijde, vyjdu ven i tak, jak mě bůh stvořil - jistěže oblečená, a pokud mám "extra dobrý" den klidně i v teplákách. Mé nejoblíbenější oblečení je pánské tričko s nápisem Král fandí celým svým pivem, které nosím na spaní, a když je extra zima, neváhám ho doplnit o růžové froté či pletené ponožky od babičky, na něž nedám dopustit. Velmi stylové a módní, jak jste si nejen vy všimli.

Před půl rokem jsem se ke svému "vybranému" vkusu stala navíc i odpůrkyní make-upu jako takového. To kvůli problematické pleti, kterou vlastním. Teď si možná klepete na čelo a říkáte si: "Pro koho jiného by tahle sranda byla, když ne pro ty, kteří se snaží tento problém skrýt?" Jenže každý, kdo se o tuhle problematiku byť jen malinko zajímá, asi ví, že make-up moc nepomáhá. Zbytečně ucpává póry. Takže jsem zvolila podle mého méně drastickou formu krytí a tou je korektor. (Je to můj čistě laický a čistě logický pohled na věc, který by měl fungovat na bázi menšího množství pokrytého místa. :D) Taky všem se stejným problémem doporučuji navštívit dermatologa a nechat si předepsat mnohem účinnější a levnější přípravky z lékárny. Všeobecně také platí nekombinovat velké množství přípravků.

A když už jsme u rádoby přirozenosti (bez make-upu, ale stále nalíčená), musím se vám pochlubit, že teď někdy to bude rok, co jsem si naposledy obarvila vlasy. Mám z toho obrovskou radost hlavně z toho důvodu, že jsou hustší a zdravější. Byly totiž doby, kdy jsem je měla každodenním žehlením a barvením (ne odbarvováním, i když barva se dost podobala) tak strašně zničené vlasy, že to až nebylo pěkné. Takže si teď užívám svou staronovou bujnou kštici. :D

A můj největší prohřešek? Asi nehty. Mám strašně zničené nehty. Možná je to z toho důvodu, že jsem vegetariánka a chybí mi nějaké vitamíny, ale spíše ne. Nehty jsem měla vždycky příšerné. Navíc mi je osmnáct a nikdy jsem se 100% nezbavila zlozvyku jejich kousání. Poslední dobou už to není tolik aktuální, tudíž koušu, jen když se mi nehet někde zalomí nebo se extrémně nudím, přesto to musím zmínit. Z tohoto důvodu také nehty skrývám pod rádoby upravenou fasádou a lakuji jako divá. Vidět je bez nějaké barvy, je menší zázrak.

P.S. Kdyby měl někdo typ na nějaký opravdu účinný a nejlépe i cenově dostupný suchý šampon na mastné vlasy, budu moc ráda, když se ozvete. Mám jeden od Syossu, ale je na úplně opačný typ vlasů (kromě jemnosti), než mám já, a navíc nejsem velký fanoušek téhle značky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama